Gyermekek esetén az első találkozás minden esetben a szülőkkel történik, majd ezután 5 alkalom ismerkedés következik a gyermekkel. Ezután újra találkozom a szülőkkel, és ekkor tudjuk kijelölni a további irányt.
A gyermekekkel való munkában a szülőkre fontos szövetségként tekintek, hiszen ők ismerik gyermeküket a legjobban, ők töltik vele a legtöbb időt – így a folyamatnak éppen olyan fontos része a szülőkonzultáció, mint a gyermekkel folyó alkalmak. A szülőkonzultációkon közösen tudunk gondolkozni, és a gyermekkel egyénileg töltött alkalmak alapján segítek jobban megérteni a gyermek nehézségét, a probléma mögött meghúzódó okokat, működéseket.
Módszereimet tekintve többféle eszközzel rendelkezem, melyet az adott gyermek nehézségéhez és szükségletéhez illesztek. Gyermekek esetén a közös munka nyelve minden esetben a játék, mese, rajzolás, alkotás. Ebben a térben a játékok, mesék, rajzok mind lehetséges kifejezési formák a gyermek számára, mellyel egyszerre segít megérteni a benne zajló folyamatokat, és a szimbolikus történések által meg is tud oldani belső konfliktusokat.
Milyen esetekben fordulhat hozzám?
- Szorongás
- Indulatkezelési nehézségek
- Beilleszkedési problémák
- Iskolai nehézségek, tanulási motiváció
- Szülőről való leválás nehézsége.
„A mese olyan történet, amelyben mindennek meg kell dolgozni, semmi sem magától szép és jó, semmi sem magától működik rendben. A hős éppen azért jár be egy utat, hogy széppé, jóvá, működővé tegye maga körül mindazt, ami rossz vagy működésképtelen.”
Boldizsár Ildikó
„A szimbolikus játékban a gyerekek változatos formákba szárítva jelenítik meg a belső élményeiket, hogy megoldást találjanak azokra a konfliktusokra és problémákra, amelyeket megjelenítenek.”
Alfons Aichinger